loading

Podczas 10. Ogólnopolskich Targów Motoryzacyjnych i Biznesowych Fleet Market, które odbędą się 21 listopada w Warszawie, zadebiutują nowe innowacyjne usługi, należącej do Groupe PSA, marki Free2Move.

W pierwszej kolejności marka Free2Move wprowadza na rynku polskim usługi skierowane do klientów biznesowych – nowoczesne rozwiązania finansowe dla floty Free2Move Lease oraz kompleksową usługę telematyczną Connect Fleet.

Free2Move Lease to usługa realizowana wspólnie z siostrzaną firmą – Banque PSA Finance. Oferta będzie oparta o nowoczesny leasing operacyjny z niską ratą miesięczną oraz dodatkowe usługi zapewniające mobilność floty klientów, tj. usługę serwisową, pełne ubezpieczenie, Assistance, samochód zastępczy, karty paliwowe, raportowanie oraz wspomniana już usługa telematyczna (Connect Fleet). Finalna oferta będzie dopasowana do potrzeb klienta, który ostatecznie zdecyduje o kształcie i zakresie usługi mobilności Free2Move Lease.

Free2Move Lease skierowany jest przede wszystkim do większych flot, oraz średnich i małych firm ceniących sobie mobilność i komfort związany z obsługą samochodów.

W przyszłości oferta Free2Move Lease będzie rozszerzana o kolejne usługi.

Connect Fleet to usługa telematyczna do zarządzania flotą. To rozwiązanie jest szeroko znane w segmencie ciągników siodłowych, ale coraz częściej znajduje zastosowanie w samochodach osobowych i dostawczych. Całość oparta jest na modułach BTA instalowanych już na etapie produkcji samochodów. Zatem w przeciwieństwie do szerokiej oferty tego typu usług, oferta Groupe PSA gwarantuje samochody fabrycznie przygotowane do działania. Dzięki takiemu rozwiązaniu nie ma konieczności instalowania akcesoryjnych modułów, a co za tym idzie ponoszenia dodatkowych kosztów, straty czasu oraz ryzyka utraty gwarancji producenta.

Również przy wymianie floty, nie ma konieczności przekładania ich do nowych samochodów. Jednocześnie moduły BTA są objęte fabryczną gwarancją i będąc podłączone do magistrali CAN, przesyłają precyzyjne dane online do dedykowanej platformy. Sama platforma jest prosta w obsłudze i już po jednym około dwugodzinnym szkoleniu osoba zarządzająca flotą może zacząć z niej aktywnie korzystać.

Projektując tę usługę nie zapomniano o zróżnicowanych potrzebach klientów. Przykładowo, jeśli firma korzysta już z jakiejś platformy do zarządzania flotą i chciałaby tylko podpiąć do niej nowe samochody z gamy Groupe PSA, to może wybrać opcję samego przesyłu danych.
Przewidziany został również wariant, gdzie firma chce korzystać z platformy Groupe PSA, ale w swojej flocie posiada też samochody innych marek. W tym celu możliwe jest zainstalowanie w nich homologowanego przez Groupe PSA, akcesoryjnego modułu, który prześle dane do platformy online Groupe PSA.

Dla klientów przygotowane zostały trzy pakiety telematyczne:

 

Monitoring

Ekojazda

Geolokalizacja

Przebieg

x

x

x

Monitoring pracy (dni i godziny)

x

x

x

Spalanie oraz poziom paliwa w baku

x

x

x

Alerty serwisowe w czasie rzeczywistym

x

x

x

Automatyzacja informacji o przeglądach

x

x

x

Analiza stylu jazdy

 

x

x

Porównanie kierowców

 

x

x

Indywidualne porady dla kierowców

 

x

x

Geolokalizacja w czasie rzeczywistym

  

x

Przebieg tras

  

x

Alerty przekroczenia strefy

  

x

Odnajdywanie skradzionego pojazdu

  

x

 

Podsumowując, zalety usługi Connect Fleet to:

 1. Samochody fabrycznie wyposażone w moduł BTA
 2. Gwarancja producenta
 3. Szeroki zakres i jakość przesyłanych danych
 4. Łatwa w obsłudze platforma online dostępna na komputerach osobistych i urządzeniach mobilnych
 5. Elastyczne podejście do potrzeb klientów
 6. Oszczędności w firmie dzięki kontroli kosztów generowanych przez flotę

O marce Free2Move:

Free2Move to utworzona w 2016 roku najmłodsza światowa marka koncernu Groupe PSA, oferująca innowacyjne usługi związane z mobilnością i inteligentnym zarządzaniem, skierowane zarówno do klientów biznesowych, jak i indywidualnych. Aktualnie w skali globalnej w jej skład wchodzą:

Dla klientów B2B:

 • FREE2MOVE Lease – rozwiązania finansowe
 • FREE2MOVE Connect Fleet – usługa telematyczna połączona z platformą online do zarządzania flotą
 • FREE2MOVE Fleet Sharing – kompleksowa usługa współużytkowania pojazdów, zwiększająca efektywność wykorzystania floty wewnątrz firmy

Dla klientów B2C:

 • Aplikacja FREE2MOVE – wynajem pojazdów na minuty (samochody, skutery, rowery i hulajnogi) od wielu dostawców, z poziomu jednej aplikacji
 • FREE2MOVE Car Sharing – usługa carsharing
 • FREE2MOVE Smart Services – usługi online oparte o transfer danych w samochodach PSA

„Uruchomienie w Polsce usług Free2Move Lease i Connect Fleet, to krok w kierunku zapewnienia klientom szerokiej gamy nowoczesnych usług mobilności. Na nowo definiujemy sposób używania samochodów oraz samego przemieszczania się. Jestem szczególnie dumny z faktu, że te innowacyjne rozwiązania, tak szybko wprowadzamy w życie w Polsce.”– mówi Wojciech Mieczkowski, dyrektor generalny Groupe PSA w Polsce.

Do góry