loading

SPRAWNY SERWIS. SPRAWNY OPEL

Program skierowany jest do klientów, którzy cenią wysoki komfort eksploatacji samochodu, a jednocześnie dbają o swój czas i finanse. Biorące udział w programie Autoryzowane Serwisy Opel zapewniają szybką i sprawną obsługę Twojego Opla. Dzięki zastosowaniu oryginalnych części, specjalistycznych narzędzi i fachowej wiedzy możesz mieć pewność, że Twój Opel jest właściwie serwisowany.

Dołącz do MyOpel Umów wizytę serwisową

Wymiana oleju

Wymiana oleju

Regularna wymiana oleju silnikowego jest niezmiernie istotna dla pracy jednostki napędowej. Jak często wymieniać olej i jak wpływa to na faktyczną pracę silnika?

Wymiana oleju – kiedy i na jaki?

Olej silnikowy to jeden z podstawowych i najważniejszych płynów eksploatacyjnych w samochodzie. Należy bezwzględnie przestrzegać systematyczności wymiany oleju. Zależnie od producenta oraz marki pojazdu, olej silnikowy powinien być wymieniany co około 30 000 kilometrów. Jednak przy dość intensywnym użytkowaniu pojazdu zaleca się dokonanie tej procedury nieco częściej – co około 10 000 – 20 000 kilometrów lub raz w roku. Należy przy tym zwrócić szczególną uwagę na rodzaje olejów silnikowych. Najlepiej stosować specyfik zalecany przez producenta. Koniecznie trzeba też sprawdzić, ile litrów oleju silnikowego będzie niezbędnych do danej wersji silnika. Wśród najważniejszych parametrów oleju silnikowego wymienia się:

• poziom lepkości – pierwsza wartość określa lepkość zimową, druga lepkość letnią,

• normę jakości – to parametr wypracowany przez Amerykański Instytut Nafty,

• klasę jakości – inaczej określaną jako aprobata.

 

Dlaczego warto regularnie wymieniać olej silnikowy?

Systematycznej wymiany oleju silnikowego należy dokonywać z wielu powodów. Olej dobrej jakości to gwarancja optymalnych warunków pracy dla silnika, co przekłada się na wydajność i efektywność jego pracy. Ponadto w ten sposób zapobiegasz dużym i kosztownym usterkom jednostki napędowej. To jednak nie wszystko – właściwie dobrany olej silnikowy zapewni odpowiedni poziom współpracy ruchomych elementów silnika, a do tego zapobiegnie osiadaniu drobnych zanieczyszczeń. Oprócz tego korzystnie wpływa na zachowanie równowagi termicznej i zabezpiecza poszczególne elementy silnika przed pojawieniem się korozji. Może także w pewnej mierze tłumić dźwięki wywołane pracą jednostki napędowej oraz niwelować wilgotność w jej wnętrzu.

Regularna wymiana oleju silnikowego jest bardzo istotna dla optymalnej i właściwej pracy jednostki napędowej. Oprócz dopasowania odpowiedniego oleju niezwykle ważne jest skorzystanie z renomowanego serwisu, który dokona profesjonalnej wymiany. W ten sposób przedłużysz życie silnika oraz zapewnisz sobie wyższy komfort jazdy. 

promo 
Do góry